Kunstenaars & Kasteel Well

Hopman (Kapitein) Splinter Helmich op het huis te Well in 1586, getekend door Jacob Ernst Marcus.
Meer informatie over deze moedige kapitein (hopman) Splinter Helmich uit het leger van Willem van Oranje op kasteel Well leest u hier.

Hendrik Spilman (1721-1784): naar een tekening van Jan de Beijer ad viv (inscriptie links). Signatuur rechts: Spilman del
Wanneer Spilman deze print maakte is niet bekend. Hij was actief als tekenaar vanaf 1736. Links de Barbarakapel en de torenmolen die men later in Well de 'Drakentoren' noemde.

"Ontegenzeglijk het schoonste en grootste kasteel uit Neder-Limburg", zo schreef D. van 's Heerenwater in de laatste helft van de 19e eeuw.
Pentekening uit die tijd (1888) van (A.L.F.) Antoon ten Berge *Sint Geertruid 25-02-1851 en †Horst 20-01-1899.

Olieverfschilderij van het kasteel anno 1900 van Gerard Cox.
Gerard Cox was een schilder uit de Haagse School. Hij maakte deel uit van een kunstenaarskolonie die bij de Plasmolen in Mook gevestigd was.
Het schilderij is in het bezit van Liesje Jonas-Peters uit Maastricht, een kleindochter van de laatste rentmeester van het kasteel: Gerard Peters.

Begin 1900 maakte de Wellse fotograaf Jos Drissen prachtige opnames van o.a. dorpsgezichten en ook maakte hij verschillende foto's van kasteel Well. Deze is van 1904.

De Wellse gevangenistoren met schietgaten. Ook een krijttekening van Jan Heesters. (1893-1982)
Veel van zijn kunstwerken, waaronder deze twee, zijn te zien in het museum: Jan Heestershuis te Schijndel.

Kasteel Well, met stoomvrachtwagen in de winter, in de ogen van de Limburgse kunstenaar Peter Meuleners.
Actueel
Archief Well presenteert film en foto's met live commentaar op donderdag 24 september 2026
Iedereen is welkom. Gratis toegang voor de fotopresentatie. Zaal is open om 10.00 uur
Stem op Archief Well bij de Rabo ClubSupport Campagne 2026
Ook dit jaar is de Rabobank met de Rabo ClubSupport actie gestart. Deze is er om verenigingen en stichtingen financieel een steuntje in de rug te geven.








