Nationale Dodenherdenking 4 mei bij Monument der Gevallenen op de Hamert
20-04-2018
Opdat wij nooit vergeten...
Tijdens de Nationale Dodenherdenking op vrijdag 4 mei wordt er in de gemeente Bergen, zoals ieder jaar, een herdenking gehouden bij het Monument der Gevallenen op de Hamert in Wellerlooi.
Om 19.30 uur verzamelen alle deelnemers aan de herdenkingsstoet zich bij Pannenkoekenhuis Jachthut op den Hamer aan de Twistedenerweg in Wellerlooi. Om 19.40 uur vertrekt de stoet, onder begeleiding van Harmonie de Vriendenkring en het St. Antonius gilde, naar het monument. Het Wellse gilde heeft in 1990 het monument geadopteerd en vormt bij de herdenking de erewacht.
Bij het verzetsmonument is het na een trompetsignaal om 20.00 uur, twee minuten stil. Na dit stiltemoment speelt Harmonie de Vriendenkring uit Well de ‘Last Post’. Het college van Gemeente Bergen, een afvaardiging van Gemeente Weeze, het St. Antoniusgilde Well, een afvaardiging van de veteranen uit de gemeente Bergen, familieleden van de overledenen en bezoekers leggen een krans of bloemen bij het monument. Het college en twee leerlingen van basisschool St. Vitus leggen gezamenlijk de krans van de gemeente Bergen. Harmonie De Vriendenkring speelt tijdens de bloemenhulde een treurmars.
Marloes Kempkens, lid van Harmonie de Vriendenkring, draagt een gedicht voor, gevolgd door een gedicht dat twee leerlingen van basisschool St. Vitus uit Well voorlezen. Aansluitend is de toespraak van burgemeester Pelzer.
Na de klanken van het Wilhelmus zijn bezoekers welkom in Jachthut op den Hamer.
Lees hier het verhaal van het massagraf en bekijk de foto's.
Overige nieuwsberichten
- Donatie van 'Huifkar André Simons' voor Archief Well
- Bezoekers uit Australië.
- Stem op Archief Well bij de Rabo ClubSupport Campagne 2023
- Archief Well presenteert foto's tijdens het Ontmoetingspunt op 28 sept.
- NIEUW: Archief Well op YouTube
- OUD BEWONERS AMBONEZENKAMP OP BEZOEK
- Website Archief Well 12 ½ jaar online
- Archief Well presenteert foto's tijdens het Ontmoetingspunt.
- Archief Well presenteert foto's tijdens het Ontmoetingspunt.
Actueel

Donatie van 'Huifkar André Simons' voor Archief Well
Op zaterdag 16 september trok André Simons en zijn welbekende trekker met huifkar twee rondjes door ons dorp.

Bezoekers uit Australië.
Visitors from Australia. ( op de foto) Chris - Tony - Jackie en José